Kā var atšķirt ķengursomu no ergosomas?
- Ergosomai ir cieša josta, kas tiek apģērbta uz gurniem. Tieši uz šī rēķina, lielākā slodzes daļa tiek pārnesta uz māmiņas gurniem. Ķengursomai nav jostas, tāpēc slodze ir uz māmiņas pleciem, un, atbilstoši, sāp mugura.
- Ergosomai ir platas, ciešas siksnas, kuras tiek vienmērīgi sadalītas pa muguru. Ķengursomai siksnas ir šauras un iespiežas māmiņas plecos.
Ergosomas mugurpuse savienošanās vietā ar jostu ir plata. Tāda mugurpuse nodrošina bērna fizioloģisko stāvokli - platu kājiņu izplešanu. Bērnu kājiņu stāvoklis ķengursomā (kuriem ir šaura mugurpuse, parasti nav lielāki par 20-22 cm, un ir ārēji līdzīgi ciešām „mazbiksītēm”) - nav fizioloģisks.
- Bērna kājiņas ķengursomā nokarājas lejup, un ceļgali atrodas zemāk nekā dibentiņš vai vienā līmenī ar dibentiņu (burta „Λ” vai burta „П” veidā). Ķengurā bērns „karājas” uz starpenes, kā izpletņu lecējs, jo viss svars koncentrējas uz dibentiņu, starpeni un mugurkaula apakšdaļu, kas nav pieļaujams nesēdošiem bērniem!
- Ergosomai ir mīksta mugurpuse, mazulis ir vienmērīgi pievilkts ar visām mugurkaula joslām. Ķengursomā, uz stingrās konstrukcijas rēķinā, bērns „kūļājas”, it kā atsevišķi no māmiņas, kas atgādina smagas somas vai maisa ar siksnām nešanu.
- Ķengursomā bērnu var nest gan ar seju pret māmiņu, gan seju prom no māmiņas. Tā ir viena no ergosomu un ķengursomu atšķirībām. Ergosomā bērnu var nest tikai ar seju pret māmiņu. Ir argumentēts ārstu viedoklis, ka sejas stāvoklis prom no māmiņas ir kaitīgs gan psihei, gan gūžu locītavām. Stāvoklī „ar seju pret pasauli” bērns nevar dabiski noapaļot muguru, tā viņam pastāvīgi atrodas saspringtā stāvoklī, galvai nav balsta. Miega laikā kakla muskuļi bērnam ir atslābināti, ķengurā bērns vienkārši karājas, nokarot galvu! No psiholoģijas viedokļa, nešana „ar seju pret pasauli” tiek uzskatīta par kaitīgu. Mazulim nav iespēju paslēpties no svešiem skatieniem, liekām emocijām, nepatīkamām sajūtām utt. Viņš izlaiž caur sevi un uztver sevī visu negatīvo, sakarā ar to, pirms miega bērnam ir nepieciešams izšļākt visas emocijas, un gadās histērija, raudāšana. Turpretī bērna nešana ergosomā, ar seju pret māmiņu, attīsta mazuļa nervu sistēmu, tā kā kontakts ar māmiņas acīm dod bērnam psihiski emocionālo attīstību – pēc māmiņas acīm mazulis mācās reakcijas, emocijas pret apkārtējo pasauli, un tas dod emocionālo komfortu – tā kā bērns sajūt blakus māmiņas sirdspukstus, māmiņas dabisko ķermeņa smaržu, skatu, māmiņas balsi un elpu.