Par ergosomām ar “ventilācijas” tīkliņu uz muguriņas
Pašlaik daudzi ergonomisko mugursomu ražotāji piedāvā mugursomas ar ventilācijas tīkliņu uz muguras daļas. Taču vai tiešām ir vērts aizdomāties par tādu mugursomas pirkšanu?
- Tīkliņš – tā ir rupja caurumaina sintētika, kura, kontaktējot ar maigo bērna ādu, obligāti noberzēs to. Tāpēc tādā mugursomā bērnam ir obligāti jābūt apģērbtam, taču tad zūd tīkliņa funkcionālā jēga. Toties mugursomā ar auduma muguriņu var nest mazuli arī bez apģērba. Mugursomas no kokvilnas auduma ir mīkstas, dabiskas un elpojošas, tāpēc varat būt pārliecināti, ka Jūsu mazuļa muguriņa patiesi nesvīdīs!
- Praktiski visiem mugursomas ar tīkliņu ražotājiem tikliņš ir paredzēts dibentiņa zonai, kura vienalga ir autiņbiksītēs vai biksītēs. Tad kāpēc vispār ir vajadzīgs tīkliņš?
- Svīst tieši vēderiņi, bet muguriņas vienmēr paliek sausas un pavēsas! Un, ja vēderiņš ir slapjš, bet uz muguriņas pūš vējš, tad ir diezgan viegli saaukstēties.
- Tīkliņš veido nevienmērīgo iekšējo slāni ar liekām šuvēm un caurumu, kas neatbalsta mazuli tik delikāti kā auduma slānis.
- Izpētot modeļu ar tīkliņiem piegrieztnes, noskaidrojās, ka tīkliņš aizņem tādu mugursomas platumu, ka vienkārši tehniski nav iespējams izdarīt iešuves uz auduma, lai sasniegtu dziļu sēžu. Par to, ka tādas mugursomas neveido vajadzīgo M-pozīciju, var viegli pārliecināties, aplūkojot Korejas ražotāja mugursomas – tajos ceļgali neatrodas augstāk par dibentiņu. Bet izveidot tīkliņa joslu šaurāku – tas nozīmē, ka būs mazāk ventilējamās platības.